Peamised tegelased: Holden Caulfield, Stradlater, Ackley, Mr. Spencer, Sally Hayes, Jane Gallagher, Mr Antolini, Phoebe Caulfield, D. B. Caulfield
Antud teos räägib 16-aastasest noormehest Holden Caulfieldist. Holden on sunnitud kehvade õpitulemuste tõttu lahkuma oma koolist(Pencey kool). Holden on Veel viimast nädalavahetust Pencey's, kui tema kretiinist toakaaslane Stradlater läheb kohtingule Holdeni vana tuttava Jane Gallagher'iga ja muuhulgas palub Stradlater kirjutada Holden'il talle valmis üks kirjand. Peale kohtingut on Holden kirjandiga valmis saanud ja annab selle üle Stradlater'ile aga viimane ei ole väga rahul kirjandiga ja poiste vahel tõuseb kõva tüli, asi lõppeb sellega, et Holden otsustab enneaegselt minna New York'i ja veeta mõni päev hotellis. Holdenil on parem mitte oma nägu kodus näidata, kuna vanemad ei ole veel tema koolist väljaviskamisest teada saanud. New Yorgis veedab ta oma esimese öö hotellis, mis kujuneb talle väga ebameeldivaks. Järgmine päev kohtub ta imeilusa tüdruku Sally Hayes'iga kelle ta on teatrisse kutsunud, peale teatrit otsustab Holden pakkuda välja radikaalse plaani Sally'le, et alustada koos uut elu ja põgeneda New Yorgist kuid türuk peab sellest keelduma. Samal õhtul suudab Holden baaris alkoholiga üle piiri minna ja hiljem võtab nõuks hiilida enda koju sisse, et näha oma väikest õde Phoebe't kellega tal on väga lähedased suhted. Kodus teeb Holden kõne enda kunagisele Inglise keele õpetajale Mr. Antolini'le ja viimane on nõus Holden'i enda juurde ööseks võtma, kuid Mr. Antolini imelikul kombel hakkab keset ööd Holden'i pead silitama ja poiss ei olnud olukorraga rahul ja veedab öö rongijaama pingil. Peale kõike seda tuli Holden'il plaan üksi minna Lääne poole õnne otsima ja uut elu alustama. Enne Lahkumist oli tal tarvis teatada oma kavatsustest Phoebe'ile kirjateel ja enne lahkumist veel viimast korda kokku saada. Kokkusaamisele ilmub aga õde kohvriga ja plaanib kaasa tulla. Lõpuks otsustab Holden siiski kodukohta jääda.
Põhiideed: Minu jaoks seisneb põhiidee selles, et tuleks väärtustada seda mis sul hetkel on ja tegeleda sellega mis on sulle tähtis. Kuigi Holden ei olnud kuigivõrd rahul Pencey kooliga, oleks talle tulnud kasuks jätkata oma kooliteed, et mitte lõpetada kuskil bensiinijaamas või juhutöödel. Mulle tundub, et on natukene vara minna 16-aastaselt laia maailma peale iseseisvat elu elama.
„Kui mõni näitleja mängib tõepoolest hästi, siis on kohe näha, et ta ise seda teab, ja see rikub kogu asja.“ - Selles tsitaadis näen neid inimesi kes on endast väga heal arvamusel ning sellega kaasneb tihti üleolev ja isekas käitumine (näiteks: kui on tähtis meeskonnatöö, mitte individuaalne töö)
"Inimesed on agarad sinuga vestlema nimelt siis, kui sul endal pole mingit jututuju." - Tunnen ennast üldiselt küll avatud suhtlejana aga seda juhtub minu elus küll alailma, et just siis tahavad inimesed sult midagi või sinuga intelligentset vestlust arendada, kui su mõtted on hoopis mujal või ei ole sul nende kuulamiseks üldse aega. Seda ei saa küll teistele pahaks panna, sest nemad ei pruugi alati aru saada kui sul pole absoluutselt jututuju.
"Ainult mulle tundub, et inimene ei tea algul isegi, mis teda huvitab, ja avastab selle alles kõneldes millestki, mis teda eriti ei huvita" selles tsitaadis näen ma meie koolisüsteemi, kus meile antakse algul ette hunnik erinevaid aineid ja peale mõnda aega erinevate ainetega tegelemist, saame aru mis on meile rohkem ja vähem meelepärasemad.
No comments:
Post a Comment